Oczy zwierciadłem duszy?

   Skóra wokół oczu jest aż czterokrotnie cieńsza niż na policzkach. Ma zaledwie pół milimetra grubości, jest bardzo delikatna. Co za tym idzie, to tutaj widoczne są pierwsze oznaki starzenia. Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, jednak warto pamiętać, że skóra wokół nich również ma duży wpływ na to, jak jesteśmy postrzegani. Cienie pod oczami kojarzą się z nieprzespaną nocą lub niestronieniem od używek, opuchlizna przywodzi na myśl przepłakane godziny… Oczy mają wpływ na wyraz całej naszej twarzy, dlatego warto zadbać o ten obszar w szczególny sposób.

152K2014_Shisen_Eperence_HD_RE_DRUK

Na wygląd skóry wokół oczu wpływa wiele czynników. U niektórych osób przeważającą rolę odgrywają czynniki genetyczne, jednak w wielu przypadkach to zmiana trybu życia i nawyków pielęgnacyjnych może znacząco poprawić stan naszej skóry.

Nawet najlepszy krem nie zdziała cudów, jeśli notorycznie zaniedbujemy swoje zdrowie i nie dostarczamy organizmowi wystarczającej ilości snu. Zanim położymy się do łóżka musimy pamiętać o demakijażu. Pozostałe na rzęsach i powiekach kosmetyki nie tylko powodują podrażnienie oka, ale i zanieczyszczają skórę dookoła. Podczas słonecznych dni pamiętajmy o noszeniu okularów przeciwsłonecznych z odpowiednim filtrem UV. Jego kategoria decyduje o tym, jak duża ilość światła zostanie przepuszczona przez soczewki. Najlepszy wpływ na nasze oczy mają okulary z filtrem polaryzacyjnym, który ogranicza powstawanie szkodliwych dla oczu refleksów świetlnych. Jest to szczególnie przydatne podczas śnieżnej, ale słonecznej zimy.

Po spełnieniu tych – podstawowych! – wymagań, możemy zacząć myśleć o odpowiednim kremie. Wybór nie jest łatwy, bo przez wielorakość ofert nawet nie jesteśmy w stanie wszystkich przeanalizować. Warto zwrócić uwagę, czy krem pod oczy jest w danej firmie po prostu jednym z kolejnych produktów, czy też została stworzona specjalna seria, a może sama firma specjalizuje się w tego typu produktach.

Szukając kremu odpowiedniego dla nas powinnyśmy brać pod uwagę nasze indywidualne potrzeby. W przeciwieństwie do kremów do twarzy, przy kremach pod oczy najważniejszy jest nie nasz wiek, a dany problem. Zarówno kobieta dwudziesto-, jak i czterdziestoletnia, może zmagać się z takimi samymi „workami” (jak powszechnie zwie się opuchliznę). Na jakie składniki zwracać uwagę?

Dobry krem pod oczy będzie zawierał składniki liftingujące, wspomagające produkcję lub wprowadzające kolagen, a także odpowiedzialne za drenaż limfatyczny i wzmacniające naczynia. Kremy Eparence zawierają m.in. hesperydynę, peptydy oraz kompleks aktywnych roślinnych wyciągów EYE TOTAL™, który powoduje ujędrnienie i wygładzenie skóry.

Ważny jest również sposób aplikacji. W przypadku kremów Eparence, na każdym opakowaniu znajduje się krótka instrukcja. Niewielką ilość kremu wklepujemy opuszkami palców w oczyszczoną skórę okolic oczu (nie wcieramy!), codziennie rano i wieczorem. Efekt wspomoże delikatny masaż.

Nie zapominajmy, że gwarantem pięknego spojrzenia jest systematyczność. Zarówno w użytkowaniu kosmetyków, jak i w prowadzeniu zdrowego trybu życia. Co nam po wyspaniu się w weekend, jeśli przez cały tydzień zarywamy noce, żywimy się śmieciowym jedzeniem, a makijaż nakładamy na pozostałości tuszu z poprzedniego dnia? Dbajmy o swoją skórę. W szczególności tą pod oczami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *